Folia bąbelkowa - gdzie kupić, ile kosztuje
Porady

Folia bąbelkowa – gdzie kupić, ile kosztuje?

Folia bąbelkowa, czy też folia pęcherzykowa została wynaleziona w 1957 roku przez dwóch inżynierów Alfreda Fieldinga i Marca Chavannesa. Jest to zwykle przeźroczysty, plastikowy materiał, który pokryty jest wypełnionym powietrzem pęcherzykami. Dzięki nim doskonale chroni delikatne, podatne na uszkodzenia przedmioty. Głównym zastosowaniem folii bąbelkowej, właśnie ze względu na jej właściwości amortyzujące, jest owijanie i pakowanie przedmiotów przed transportem. Bardzo często wykorzystana w branży e-commerce, gdzie służy do zabezpieczania wysyłanych przedmiotów, które klient zamówił przez Internet.

Gdzie kupić folię bąbelkową?

Folię bąbelkową można kupić w wielu internetowych sklepach. Oprócz nich, folię bąbelkową kupimy także stacjonarnie:

  • w punktach Poczty Polskiej
  • w marketach budowlanych (Castorama, Obi, Leroy Merlin)
  • w składach budowlanych np. Mrówka
  • w supermarketach typu Jula czy Brico Marche
  • w mniejszych sklepach z asortymentem do pakowania

Ile kosztuje folia bąbelkowa?

Cena folii bąbelkowej zależy głównie od szerokości materiału. Zwykle sprzedawane są na rolki. Najniższe ceny są przy zakupach internetowych. W Sieci cena jednej standardowej rolki o długości 70 m i szerokości 30 cm kształtuje się w okolicach 10 zł, rolka o szerokości 50 cm i długości 70 m to wydatek rzędu 15 zł.

Oczywiście na tę cenę wpływa także grubość materiału czy wielkość pęcherzyków. Wszystko zależy od tego do jakiego zastosowania potrzebujemy użyć folię bąbelkową. Grubsze folie w sklepach stacjonarnych to większy koszt. Przykładowo w Castoramie za arkusz folii izolacyjnej pęcherzykowej o wymiarach 1,2 x 1,7 m przyjdzie nam zapłacić ok. 10 zł.

Dodaj komentarz