Gdzie kupić żyletki
Porady

Gdzie kupić żyletki?

Żyletki to niegdyś bardzo popularny produkt. Wykorzystywali je głównie mężczyźni, ponieważ maszynki do golenia nie posiadały ostrzy i stosowano właśnie żyletki. Obecnie, wraz z pojawieniem się tanich maszynek jednorazowych oraz automatycznych strzyżarek czy trymerów popularność żyletek spadła.

Poza swoim głównym przeznaczeniem (ostrze maszynek do golenia), żyletki mają bardzo wiele zastosowań. Jest to produkt bardzo uniwersalny. Żyletka ze względu na niską cenę, bardzo ostre krawędzie i niewielki rozmiar służy do wszelkiego rodzaju nacinania czy precyzyjnego przecinania. Jest wykorzystywana m.in. przy pracach papierowych, hydraulicznych czy nawet kosmetycznych. Dzięki specjalnym rączkom i uchwytom zastępuje nóż kiedy wymagana jest większa precyzja i bardzo cienkie ostrze.

Gdzie kupić żyletki?

Żyletki można kupić w wielu miejscach. Bez problemu kupimy żyletki w:

  • aptekach np. Dbam o zdrowie czy Dr. Max
  • drogeriach kosmetycznych np. Rossmann czy Hebe
  • kioskach i sklepach osiedlowych np. Żabka
  • w Internecie

Gdzie kupić żyletki do cięcia się?

Żyletki niestety kojarzą się także z zadawaniem sobie bólu przez nastolatków. Zakrwawiona żyletka to jeden z symboli buntu młodzieży, który jest utrwalany w popkulturze. Nawet jeden z brytyjskich zespołów heavy metalowych Judas Priest na okładce swojego albumu British Steel umieścił żyletkę.

Odpowiadając na pytanie, gdzie kupić takie żyletki, informujemy, że nie ma specjalnych żyletek do cięcia się. Nastolatkowie zwykle używają żyletek do golenia, ponieważ są tanie i stosunkowo łatwo dostępne.

Ostrzegamy! Zadawanie sobie bólu nie rozwiązuje problemów, a jedynie tworzy nowe. Nie rób tego! Jeśli chcesz się ciąć, podcinać żyły lub masz myśli samobójcze porozmawiaj na ten temat z rodziną lub skontaktuj się z lekarzem.

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.