środki do prania
Porady

Żele do prania – skuteczne pranie bez niespodzianek

Zdarza się, że nasze ubrania wyciągnięte z pralki nie wyglądają świeżo i czysto. Niektóre z plam są dość uporczywe lub używamy nieodpowiednich detergentów. Kluczem jest wybranie takich środków do prania, które dokładnie wypiorą nasze ubrania i nie zostawią po sobie śladów. Takim produktem są żele do prania.

Niedoprane ubrania

Zdarza się, że ubrania są tak mocno zabrudzone, że stosowany przez nas proszek do prania sobie z nimi nie radzi. Zazwyczaj pomagamy sobie odplamiaczami lub domowymi sposobami na plamy. Nie zawsze jednak jest to skuteczne. Odplamiacz może zniszczyć tkaninę a domowy środek jest zbyt słaby. Kolejnym problemem niedopranych ubrań są pozostawione na nich resztki proszku lub zacieki. Przyczyną może być za duża ilość detergentu, którego używamy. Wygląda to nieestetycznie i może zniszczyć ubrania.

Żel do prania

Jeśli chcemy uniknąć wspomnianych problemów z praniem ubrań, warto zdecydować się na zastosowanie żelu do prania (https://eurochemia.com/21-zele-plyny-do-prania). Jest on o wiele bardziej skoncentrowany od proszku i skuteczniejszy w usuwaniu najtrudniejszych plam – nawet tych zaschniętych. Żele są lepiej rozpuszczalne w wodzie i o wiele łatwiej wypłukują się z tkanin, nie zostawiając przy tym zacieków i plam. Możemy dostać żele do prania przeznaczone dla tkanin jasnych, ciemnych lub kolorowych, które mają w składzie specjalne substancje pielęgnujące ubrania. Jest to bardzo ekonomiczny środek – zużyjemy go mniej niż proszku.

Program prania

Wybór nieodpowiedniego programu prania może mieć wpływ na nasze pranie. Do długich programów możemy stosować proszki do prania, natomiast do tych krótszych zaleca się użyć produkty o lepszej rozpuszczalności w wodzie. Zwróćmy uwagę także na stan pralki i dozownika na detergent. Gromadzący się brud lub usterka może mieć negatywny wpływ na nawet najlepszy środek do prania. Planując pranie starajmy się także nie zapełniać całkowicie pralki.

Leave a Reply