Lego Ninjago Zestawy
Prezenty

Lego Ninjago zestawy – na czym polega ich fenomen?

Firma Lego, duński gigant na rynku zabawek, w swojej historii zaliczył wiele serii klocków, które cieszyły się nieprawdopodobnym powodzeniem wśród dzieci. W ostatnich latach wyjątkową popularnością wyróżniły się Lego Ninjago zestawy, zachęcające różnorodną tematyką oraz dużą kreatywnością w dostępnych budowlach.

Co ciekawe, Ninjago zastąpiło wiele innych, klasycznych serii, asymilując je i wykorzystując popularne motywy w swoich nowych wersjach. Sekret sukcesu tej serii jest jednak nieco bardziej skomplikowany, a z uwagi na jej fascynujący charakter, zdecydowanie warto poznać ją nieco lepiej!

Początki Ninjago – skąd pomysł na serię?

Lego Ninjago zestawy to nie pierwsze podejście duńskiej firmy do wykorzystania tematyki wojowników z dalekiego wschodu. Do 2000 roku ukazywały się klocki z serii Lego Ninja, będące bardziej klasycznym odwzorowaniem feudalnej Japonii, ze standardowym ukazaniem dzielnych samurajów, zamaskowanych ninja i różnych wschodnich budowli. Chociaż zabawki te sprzedawały się dobrze, ich ogólny, niewyróżniający się charakter sprawił, że były zaledwie jedną z wielu serii w asortymencie Lego.

Fani wojowników ninja musieli czekać ponad dekadę, aby Lego znów podjęło się tej tematyki. W roku 2011 ukazały się pierwsze Lego Ninjago zestawy, nawiązujące do oryginalnego Lego Ninja, jednak ze znacznie większym naciskiem na fabułę, świat, a także barwny zespół bohaterów i antagonistów z własnymi osobowościami. Większość tej fabuły zaprezentowana została przez towarzyszący klockom serial telewizyjny, który ukazywał przygody klockowych postaci. Intensywny marketing oraz znacznie odważniejsze podejście sprawiły, że Lego Ninjago zestawy niemal błyskawicznie stały się sukcesem, przyciągając mnóstwo fanów, którzy chętne włączali nowe klocki do swoich kolekcji.

Lego Ninjago zestawy – dziesięć lat sukcesu!

Większość serii Lego nigdy nie była kontynuowana przez więcej niż dwa lub trzy lata. Wyjątkowe hity, takie jak Lego Ninjago, stały się jednak odstępstwem od tej reguły. Jak się okazało, Lego Ninjago zestawy sprzedają się wyśmienicie nawet po dziesięciu latach wydawaniu nowych zabawek z tej serii, co zachęca duńską firmę zabawkową do ciągłego jej odświeżania i poszerzania dostępnej, związanej z nią oferty.

Obecne na rynku Lego Ninjago zestawy cieszą się dużą popularnością, a należą do nich takie hity jak:

  • Dżunglowy smok,
  • Wioska strażników,
  • Morska bitwa katamaranów,
  • Dżunglowy chopper Lloyda,
  • Lochy Szkieletowego Czarownika,
  • Imperialna świątynia szaleństwa.

Ostatnim trendem w serii Lego Ninjago były tropikalne klimaty oraz wyspiarscy wojownicy, stawiając na motywy dzikich plemion oraz niezbadanych dżungli. Rzecz jasna, wspomniany serial telewizyjny Ninjago nadal jest kontynuowany, na bieżąco ukazując nowe losy ulubionych bohaterów. Warto więc bliżej przyjrzeć się obecnym klockom z tej serii i uzupełnić swoją kolekcję o najnowsze Lego Ninjago zestawy, zanim skończy się ich produkcja!

Leave a Reply