perfumy niszowe
Moda

Perfumy niszowe Jacques Zolty – wyraz artystycznej ekspresji

Jacques Zolta to człowiek wielu talentów. Swoją karierę zaczął jako model, następnie postanowił spróbować swych sił po drugiej stronie aparatu i odniósł sukces jako fotograf. Na koniec swoją miłość i pasję do piękna wysp, na których mieszka od lat, zamknął w zapachach perfum niszowych. Spotkały się one z wielkim uznaniem. Nic dziwnego, Jacques Zolty uwiecznił w swoich perfumach mieszanki aromatów, które z pewnością zachwycą wiele osób.

Jacques Zolty – od modela po perfumiarza

Historia Jacques Zolty jest niezwykle barwna i ciekawa i stanowi spełnienie marzeń wielu osób. Pochodzi z małej wioski Biarritz we Francji. W latach 60 rozpoczęła się jego kariera w branży modeli fotograficznych, podczas której współpracował z agencją Paris Planning Men, dzięki czemu mógł podróżować po całym świecie.

Z czasem sam stanął po drugiej stronie obiektywu i zaczął fotografować. W latach 80 osiedlił się na jednej z najpiękniejszych wysp Małych Antyli Saint-Barthélemy, która stała się jego schronieniem przed chaosem całego świata. Tam też fotografował swoich znajomym, przyjaciół i towarzyszy z branży. Przed jego obiektywem stanęli między innymi: Cindy Crawford, Claudia Shiffer, Lady Di, Rudolf Nuriejew, czy też Michaił Barysznikow.

Historia perfum niszowych Jacques Zolty

Pierwszy zapach Jacques Zolty stworzył dla siebie. Miał być on unikalny i przeznaczony tylko dla niego, by nikt inny nie mógł go nosić. Był to zapach natury, kojarzący się z ukochaną wyspą, podróżami i przygodami. Nie był to zapach dla maminsynków. Jedyną osobą, która mogła używać osobistych perfum Jacques Zolty, był syn francuskiego reżysera Fabiena Barona. Jednak nie tylko on był nimi zachwycony. Właśnie dlatego Fabien Baron oraz Patrick Demarchelier fotograf namówili przyjaciela, by stworzył własną linię zapachów i tak też się stało. W 2007 roku pojawił się na rynku pierwsze perfumy Jacques Zolty.

Artysta, tworząc swoje zapachy, wykorzystuje otaczającą go rzeczywistość oraz magię miejsc, w których przebywał. Właśnie dlatego pierwsza kolekcja – Original Jacques Zolty została poświęcona wyspie, na której mieszka od lat i która jest jego wymarzonym domem.

Jacques Zolty Original – zapach wyspy St. Barth

Kolekcję perfum opracowanych przez Jacques Zolty otwiera intrygujący zapach J’Suis Snob. Pojawił się on na rynku w 2007 roku i został stworzony dla sławnej modelki i gwiazdy fotografa. J’Suis Snob to z jednej strony nawiązanie do wyspy milionerów, na której mieszka, luksusu i uwodzicielskiego piękna kobiet, z drugiej do ironicznej piosenki Borisa Viana, opisującej typowego snoba w koszulach z organzy, butach zebu i wypielęgnowanych paznokciach. Zapach ten jest niezwykle intrygujący, akordy różowego szampana są tutaj tworzone przy użyciu nut cytrusowych i różowego pieprzu. Nie jest to jednak słodka landrynka dla słodkich panienek. Cierpkość liści czarnej porzeczki i lekkie nuty róży pozostają zastąpione z czasem ciepłym i lekko żywicznym aromatem. Nic dziwnego, że ta wielotonowa kompozycja zdobyła sławę wśród miłośników niszowych perfum i stała się początkiem całej kolekcji.

Z czasem powstały kolejne perfumy, między innymi Lily Beach, stanowiąca hołd dla jednego z najbardziej popularnych na wyspie St. Barth kwiatów, czy też Sparkling Sand, łączący silne aromaty cedru i skóry, przełamane cytrusowymi nutami.

Kolekcja Hawanna – magia Kuby zamknięta w szklanej fiolce

Druga kolekcja tego artysty i podróżnika powstała kilka lat później w 2019 roku. Seria Hawanna inspirowana jest niezwykle porywającą i klimatyczną wyspą, jaką jest Kuba z tętniącą życiem stolicą Hawaną. Jacques Zolty postanowił w swych perfumach wykorzystać najbardziej charakterystyczne dla tego miejsca zapachy i stworzyć z nich niebanalne kompozycje. Tak powstała seria 5 perfum a każdy z nich to inny aromat Kuby.

Jacques Zolty Me Gustas skrywa w swym wnętrzu aromat kawy, tak powszechny na całej wyspie, czarnej, mocnej i świeżo palonej. Dla złagodzenia tonu dodane zostały nuty wanilii i orzechowe akordy fasolki tonki. Dzięki temu powstała niezwykle charakterystyczna, wyrazista, a jednocześnie delikatna kompozycja.

Jacques Zolty CUBATA nawiązują do kubańskiej fabryki tytoniu. Przecież każdy wie, że najlepsze cygara pochodzą z Kuby. Zapach liści tytoni połączonych z aromatami rumu oraz słodkiego miodu tworzą niezwykłą mieszankę, której woń z pewnością zabierze nas na wyspę.

Jacques Zolty SEVERO to odniesienie do trzeciego zapachu tak charakterystycznego dla wyspy, czyli rumu, a dokładnie drinka Cuba Libre, składającego się z rumu, coca-coli oraz cytryny. Co ciekawe wszystkie te aromaty są wyczuwalne w tych perfumach, którym głębi nadaje czarny pieprz oraz olejek davana i żywiczne aromaty.

Na koniec dwa nietypowe zapachy Hawana Rain oraz Leonella. Ten ostatni jest hołdem dla aktorki, która zwróciła uwagę Hemingwaya. Perfumy są nieco słodsze od innych aromatów tej serii, z charakterystyczną nutą cukru trzcinowego połączonego z paczulą.

Te niezwykłe artystyczne kreacje Jacques Zolty z pewnością zachwycą niejednego miłośnika i miłośniczkę niszowych perfum, które zyskują coraz bardziej na popularności.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.