Czy perfumy to dobry pomysł na prezent?
Prezenty

Czy perfumy to dobry pomysł na prezent?

Zbliżające się święta Bożego Narodzenia sprawiają, że intensywnie myślimy o tym, czym obdarować najbliższych. Pomysłów na prezenty nie brakuje. Wśród tych najpopularniejszych można znaleźć perfumy, wody perfumowane czy toaletowe. Piękne zapachy są polecane jako prezent dla każdego – mamy, taty, narzeczonego, męża, żony, brata, przyjaciół. Co jednak o wręczeniu perfum na prezent mówią zasady savoir vivre? Czy zawsze wypada wręczyć pachnidło jako upominek?

Czy wypada wręczyć upominek w postaci perfum?

Piękne zapachy zamknięte w wykwintnych buteleczkach od wieków są uważane za towar wyjątkowy, luksusowy, elegancki i ekskluzywny. Dawniej z pachnideł mogli korzystać tylko najbogatsi mieszczanie i szlachta. W XIX wieku perfumy trafiły do mas i od tego czasu są często wskazywane jako pomysł na prezent zarówno dla kobiety, jak i mężczyzny. Dzięki temu, że współczesne kompozycje zapachowe są niezwykle różnorodne, praktycznie każdy ma szansę na nabycie pachnidła trafiającego w gust obdarowywanej osoby. Co więcej, na https://tagomago.pl/collections/perfumy perfumy można kupić bez wychodzenia z domu. Błyskawiczna dostawa sprawia, że zamówione pachnidła staną się idealnym pomysłem na prezent last minute na święta, urodziny, imieniny czy inną ważną okazję.

Czy wypada wręczyć upominek w postaci perfum?

Komu wypada wręczyć perfumy na prezent?

Niektórzy uważają, że perfumy to prezent, który można wręczyć tylko kobiecie. To jednak mit. Piękne zapachy nie mają bowiem płci. Chętnie korzysta z nich zarówno płeć piękna, jak i brzydka. Warto tu zaznaczyć, że w skraplaniu się perfumami nie ma nic niemęskiego czy zniewieściałego. Perfumy wydawać by się mogły więc idealnym prezentem dla każdego – i rzeczywiście tak jest, jednak zasady dobrego wychowania radzą, aby kupować je tylko osobom bliskim.

Najlepiej obdarować nimi tylko tych, których gustu zapachowego jesteśmy pewni lub wiemy, jakich perfum używają na co dzień. Dzięki temu będzie można kupić pachnidło, które obdarowywana osoba będzie używać i z którego będzie zadowolona. Warto też zaznaczyć, że perfumy to kosmetyk uważany za osobisty i intymny, dlatego też nie powinno się ich wręczać dalszej rodzinie czy znajomym. Nie wskazane jest też obdarowanie nimi szefa czy wykładowcy. Może to być potraktowane jako zbyt duża ingerencja w prywatność. Bez problemu natomiast perfumy można kupić, partnerowi/partnerce. W takiej sytuacji pokusić można się nawet o wybranie pachnidła bardziej zmysłowego i seksownego. Dla rodziców, rodzeństwa czy przyjaciół lepiej jest natomiast sięgać po bardziej klasyczne zapachy.

Komu wypada wręczyć perfumy na prezent?

Jakich perfum nie wręczać na prezent?

Na prezent nie warto wręczać perfum, które nie wpisują się w gust osoby obdarowywanej. Niemal na pewno pachnidło zostanie wtedy odstawione głęboko do szafki i nigdy nieużyte. Przed zakupem perfum warto dowiedzieć się, chociażby jaki typ zapachów ktoś lubi – szyprowe, orientalne, rześkie, kwiatowe. Odradza się też kupowanie zapachów testowanych na sobie. Warto pamiętać, że na każdej skórze zapach pachnie inaczej. Oznacza to, że perfumy przetestowane na naszym nadgarstku mogą pachnieć zupełnie inaczej na skórze osoby obdarowanej. Kolejną zasadą, której warto przestrzegać, jest niewręczanie podróbek, ani też testerów.

Dodaj komentarz