Kiedy kupić karpia na wigilię
Porady

Kiedy kupić karpia na wigilię?

Odpowiedź na pytanie kiedy kupić karpia na wigilię zależy od tego czy chcemy mrozić rybę czy nie. W przypadku kiedy nie przeszkadza nam mrożenie, najlepiej kupować karpia na około dwa tygodnie przed świętami. Zazwyczaj wtedy pojawiają się pierwsze ryby w sklepach. Mamy wtedy duży wybór i dobrą cenę.

Jeśli nie chcemy mrozić ryby i przygotować ją na świeżo powinniśmy kupić karpia jeden-dwa dni przed świętami, ale w żadnym wypadku w dniu wigilii. 24 grudnia zazwyczaj sprzedawcy wyprzedają to co im zostało, cena jest bardzo wysoka i trudno kupić świeżą rybę. Oczywiście najlepiej kupować karpia w płatach lub dzwonkach. Oszczędzamy dodatkowy czas, a rybie zbędnego cierpienia.

Kupno żywego karpia przed wigilią

W dalszym ciągu w sklepach i na targowiskach możemy kupić żywego karpia. Jeśli chcesz aby zgodnie z tradycją, na kilka dni przed świętami ryba pływała w wannie nie powinno być z tym problemu. Miej jednak na uwadze to, że coraz mniejsza ilość przedsiębiorców sprzedaje żywe karpie, a Ty powinieneś się zaopatrzyć w wiaderko z wodą.

Dodaj komentarz