Gdzie kupić zakwas buraczany
Porady

Gdzie kupić zakwas buraczany?

Zakwas buraczany to doskonała baza dla barszczu. Nadaje mu charakterystyczny kwaskowy smak. Dzięki zakwasowi buraczanemu, barszcz czerwony posiada właściwości pro zdrowotne, a jego smak jest inny niż zwykle. Naturalny zakwas buraczany wytwarza się w wyniku kiszenia czerwonych buraków. Zwykle kisi się go z dodatkami takimi jak czosnek.

Gdzie kupić zakwas buraczany?

Zakwas buraczany można kupić w sklepach ze zdrową żywnością oraz w popularnych marketach takich jak Auchan. Jeśli natomiast chcesz kupić naturalny zakwas buraczany wytwarzany domowym sposobem warto poszukać ofert od lokalnych producentów na OLX.

Barszcz z zakwasu buraczanego

Zakwas buraczany po podgrzaniu może być podawany jako czerwony barszcz. Są domy gdzie na święta, tradycyjnie z uszkami podaje się właśnie zakwas buraczany, bez żadnych zbędnych dodatków. Jeśli ten specyficzny, kwaskowy posmak Cię nie przekonuje możesz potraktować zakwas jako bazę do ugotowania barszczu. Zioła, przyprawy, śmietana, a nawet cukier sprawią, że przygotoywany barszcz czerwony z zakwasu buraczanego będzie miał bardziej popularny smak.

 

Dodaj komentarz