Gdzie kupić jednorazowe rękawiczki
Porady

Gdzie kupić jednorazowe rękawiczki?

Jednorazowe rękawiczki zabezpieczają przed kontaktem z otoczeniem. Dzięki nim zmniejsza się liczba zakażeń. Możesz wybierać spośród wielu rodzajów. Dostępne na rynku są rękawiczki lateksowe, foliowe, nitrylowe, winylowe czy bezpudrowe. Gdzie kupić jednorazowe rękawiczki?

Rękawiczki jednorazowe możesz kupić w:

  • aptekach
  • marketach spożywczych
  • sklepach ogrodniczych
  • marketach budowlanych
  • w sklepach internetowych

Rękawiczki lateksowe

Rękawiczki lateksowe to najpopularniejsza odmiana rękawiczek jednorazowych. Mówi się o nich także rękawiczki medyczne, ponieważ są wykorzystywane głównie wśród pracowników ochrony zdrowia. Te dostępne w zwykłym sklepie są niejałowe jednak zwiększają naszą ochronę przed zakażeniami z zewnątrz.

Rękawiczki nitrylowe, winylowe i bezpudrowe

W związku z uczuleniami na lateks oraz w celu większego komfortu można wybrać inne rękawiczki jednorazowe. Rękawiczki nitrylowe czy winylowe nie powodują reakcji alergicznych u osób wrażliwych na lateks. Natomiast rękawiczki bezpudrowe,  po użyciu nie pozostawiają nieprzyjemnego środka pudrującego na dłoniach.

Rękawiczki foliowe

Tego typu rękawiczki używamy na stacjach benzynowych lub w marketach spożywczych. Służą głównie do zabezpieczania dłoni przed ubrudzeniem. Ze względu na swoją delikatną budowę i podatność na rozdarcia, nie są najlepszym pomysłem jeśli szukamy rękawiczek do ograniczenia liczby zakażeń wirusami.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.