Gdzie kupić makaroniki?
Porady

Gdzie kupić makaroniki?

Makaroniki to okrągłe, niewielkie, kolorowe i bardzo słodkie ciasteczka. Makaroniki francuskie, głównie ze względu na swoje walory wizualne są ostatnio chętnie podawane na przyjęciach. Często możemy je spotkać na tzw. „słodkich stołach” na weselach czy osiemnastkach. W smaku przypominają chrupką bezę wypełnioną kremem.

Gdzie kupić makaroniki?

Makaroniki najlepiej kupić przez Internet. Cukiernie, które zajmują się sprzedażą wysyłkową realizują zamówienia z dowolną dedykacją. Makaroniki francuskie można także kupić w ogólnopolskich sieciach cukierniczych takich jak np. Karmello. W związku ze spopularyzowaniem się tych przekąsek warto ich także szukać w lokalnych cukierniach.

Historia makaroników francuskich

Pochodzą z rejonów Francji i Włoch. Za początki wypiekania makaroników uznaje się końcówkę Średniowiecza. Spożywały je głównie niższe warstwy społeczne ze względu na niski koszt produkcji. Z biegiem czasu stały się coraz bardziej cenione i w końcu stały się znane nie tylko w Europie, ale także na świecie. Obecnie dzięki stosowaniu barwników spożywczych, makaroniki kojarzą się głównie różnokolorowymi, lekkimi, bankietowymi przekąskami.

Czy makaroniki są dobre?

Oryginalne makaroniki wypiekane początkowo z mielonych migdałów, które czasami zastępowano orzechami lub nawet płatkami owsianymi są bardzo wartościowe i smaczne. Jednak w związku z masową produkcją znacząco zmienił się skład makaroników francuskich. Naturalne składniki są zastępowane syntetycznymi olejkami, konserwantami, barwnikami. Tego typu ciasteczka mają za zadanie raczej cieszyć oko niż wybitnie smakować i dostarczać wartości odżywczych.

Dodaj komentarz